GTA VI do të jetë e frymëzuar nga Pablo Escobar - Gazeta Express

AutoTech

Gazeta Express

05/07/2019 23:02

GTA VI do të jetë e frymëzuar nga Pablo Escobar

AutoTech

Gazeta Express

05/07/2019 23:02

Një rrjedhje e informacionit ka thënë se “Rockstar” është duke punuar fuqishëm me videolojën e radhës nga seritë shumë të suksesshme Grand Theft Auto (GTA).

GTA V ishte konsideruar si ndoshta videoloja më e mirë ndonjëherë.

Ndërkohë GTA VI thuhet se do të zhvillohet në Miami, që është një qytet ku loja është zhvilluar më herët, dhe në Amerikën Latine. Aty ngjarja do të lidhet me realitetin e jetës së kartelit të Pablo Escobar.

Por gjithsesi ka kohë deri sa të lansohet loja e re. Rockstar ka deklaruar se loja nuk do të lansohet pa u hedhur në treg brezi i ri i konsolave të videolojërave PlayStation 5 dhe Xbox Project Scarlett.

Këto konsola nuk pritet të dalin para vitit 2020. /Gazeta Express/