Grushtoi Sali Berishën, Gjykata cakton arrest me burg për Gert Shehun

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 31-vjeçarin Gerti Shehun i cili 3 ditë më parë goditi me grusht krytarin e Partisë Demokratike Sali Berisha gjatë protestës së opozitës. Familjarët e tij kanë dëshmuar në polici se ai vuante prej kohësh nga probleme të shëndetit mendor dhe prej 5 vitesh kurohej. Gjatë … Continue reading Grushtoi Sali Berishën, Gjykata cakton arrest me burg për Gert Shehun