Gruaja thërret shpëtimtarët e kafshëve pas dyshimeve se një kobër iu fut në shtëpi, habiten nga ajo që gjejnë - Gazeta Express

Gruaja thërret shpëtimtarët e kafshëve pas dyshimeve se një kobër iu fut në shtëpi, habiten nga ajo që gjejnë

Fun

Gazeta Express

13/08/2021 18:22

Shpëtimtarët e kafshëve u thirrën në një shtëpi në Singapor, në të cilën një grua mendoi se kishte dëgjuar një zhurmë kobre, por përfunduan duke e shpëtuar banoren nga një furçë dhëmbësh elektrike që nuk funksiononte.

Grupi i mirëqenies së kafshëve ACRES tha se një ekip u dërgua në zonën Jurong West me një raport nga një banore e cila dëgjoi atë që ajo mendonte se mund të ishte një gjarpër i rrezikshëm që fërshëllen në dhomën e saj të gjumit.

Lexo Edhe:

Banorja, Xi Yan, i dërgoi ekipit një regjistrim të zhurmës që dëgjoi dhe shpëtimtarët përcaktuan se tingëllonte si një kobër e zezë, një specie helmuese.

Ekipi kontrolloi shtëpinë e Xi Yan për gati një orë para se Muhamad Safari Bin Masnor të zbulonte burimin e fërshëllimës – një furçë dhëmbësh elektrike.

Ai ndezi dhe fiku përsëri furçën e dhëmbëve, duke i dhënë fund fërshëllimës.

Banorja tha se ajo zbuloi se furça e dhëmbëve nuk funksiononte sepse kishte futur ujë në pjesën e baterisë.

“Problemi filloi sepse uji hyri në furçën time të dhëmbëve elektrik dhe ndikoi në mekanizmin. Unë me të vërtetë duhet të blej një të re, nuk dua ta përjetoj përsëri këtë eksperiencë”, tha Xi Yan për Coconuts, transmeton KlanKosova.  

Policia në Vancouver, British Columbia, iu përgjigj një situate të ngjashme kohët e fundit kur një banor i një ndërtese apartamentesh të lartë thirri të raportonte se kishte takuar një aligator në një korridor. Policia mbërriti për të zbuluar se zvarraniku i raportuar ishte një skulpturë shumë e detajuar.