Gruaja e Nainggolanit diagnostikohet me kancer: Koha ta luftoj këtë përbindësh të shëmtuar


Gazeta Express
11 Korrik 2019 11:10

Gruaja e Radja Nainggolan, Claudia Lai Nainggolan, ka zbuluar se është duke e luftuar sëmundjen e kancerit tash e një muaj.

Në një postim emocional në Insgatram, Claudia tregoi se e ka nisur kimioterapinë pas një muaji frike dhe ankthi, transmeton Gazeta Express.

“Që një muaj zgjodhëm në mëngjes, duke shpresuar se është thjesht një ëndërr e keqe”, shkroi ajo në Instagram.

“Në muajin e fundit, jam zgjedhur në mëngjes duke e kuptuar se po jetoj brenda një ankthi. Shpresoja se kjo ditë do të vinte sa më vonë, por kështu ka qenë e shkruar. Ditët kanë ikur, siç ka ikur lumturia ime”, shtoi ajo.

“Nga sot do ta nis një kapitull të ri në jetën time.. kimioterapinë. Iu uroj fat të gjithë atyre që po kalojnë nëpër ankthin e njëjtë. Kurrë mos e humbisni buzëqeshjen”, theksoi ajo.

Claudia dhe Radja u martuan në vitin 2011 dhe kanë një vajzë. /Gazeta Express/  

View this post on Instagram

E’ da 1 mese che mi sveglio la mattina sperando si tratti solo di un incubo.. è da 1 mese che mi sveglio la mattina e realizzo di vivere dentro ad un incubo. Ho sperato che questa giornata arrivasse il più tardi possibile ma non è stato cosi.. le giornate sono volate e con loro anche la mia allegria.. da oggi inizierò un nuovo percorso della mia vita.. la CHEMIOTERAPIA. E chi lo avrebbe mai detto che Claudia per una volta nella vita avrebbe avuto PAURA di iniziare una nuova giornata.. paura è dire poco.. che dire, dopo secchiate di lacrime versate, è ora di andare a combattere questa brutta bestia 🧟‍♂️🔫 ringrazio con tutto il cuore ❣ la famiglia e gli amici che mi hanno aiutata a vivere al meglio questo mese di relax dandomi tutta la forza e la positività necessaria ad affrontare tutto…ma soprattutto hanno saputo gestire ogni mio malumore (con un alto livello di sopportazione) IN BOCCA AL LUPO 🐺 A ME E A TUTTE LE PERSONE CHE STANNO VIVENDO IL MIO STESSO INCUBO.. 🤞🎀 #nonperderemaiilsorriso

A post shared by ✨🔮✨ℂℒᎯUⅅℐᎯ 𝒩𝒶𝒾𝓃𝑔𝑔𝑜𝓁𝒶𝓃 ✨🔮✨ (@claudia_lai_nainggolan) on

Te fundit


Kthehu lart