Griezmann sonte mund të tregojë se vlen 120 milionë euro, formacionet kundër Betis

Instant

Gazeta Express

25/08/2019 20:21

 Barcelona pret në Camp Nou më shumë mungesa Real Betisin, derisa pos Messi mungojnë edhe Dembele dhe Luis Suarez

Antoine Griezmann e ka mundësinë sonte që të tregojë se vlen 120 milionë euro, pasi që do ti prijë i vetëm sulmit të Barcelonës në ndeshjen e parë për sezonin e ri të Barçës në Camp Nou.

Përveç Leonel Messis që mungon në këtë ndeshje, Barcelonës i mungojnë shkaku i lëndimeve edhe Luis Suarez dhe Ousmane Dembele.

Sonte Griezmann në sulm do të shoqërohet vetëm me Rafinhan si me të avancuar, kurse përballë do ta kenë një Betis të përforcuar gjatë verës në mesin e tyre edhe Nabil Fekir që ishte një ndër lojtarët kryesor të Francës në Botërorin e Rusisë të cilën edhe e fituan francezët. /GazetaExpress/

Formacionet kryesore:

Barcelona

Real Betis