Grenell i reagon Blinkenit për takimin e Ohrit: Askush nuk e nënshkroi "marrëveshjen" - Gazeta Express
string(82) "grenell-i-reagon-blinkenit-per-takimin-e-ohrit-askush-nuk-e-nenshkroi-marreveshjen"

Grenell i reagon Blinkenit për takimin e Ohrit: Askush nuk e nënshkroi “marrëveshjen”

Lajme

Gazeta Express

23/03/2023 13:43

Ish-emisari special amerikan, nga Presidenca Trump, Richard Grenell, i ka reaguar sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, mbi marrëveshjen e planit evropian në Ohër. – Advertisement –

”Askush nuk e nënshkroi ”marrëveshjen”…..””Seriozisht.”, shprehet Grenell përmes një cicërime në twitter, duke rishpërndarë deklaratën e Blinkenit i cili e përshëndet arritjen e kësaj ujdie mes palës së Kosovës dhe asaj të Serbisë.

Lexo Edhe: