Goditi një militant, arrestohet punonjësi i Bashkisë Devoll


Gazeta Express
20 Qershor 2019 17:43

Policia vijon arrestimin e personave që po tentojnë të bllokojnë zhvillimin e procesit zgjedhor.

Këtë pasdite, policia ka vënë në pranga një punonjës të Bashkisë së Devollit, i cili akuzohet për “Pengim të subjekteve zgjedhore”. Në pranga ka rënë 26-vjeçari K. K., me detyrë punonjës i shërbimit zjarrfikës në këtë bashki.

Sipas policisë, i riu është denoncuar nga kandidati i pavarur për kryetar bashkie në Devoll, F. Sh., sipas të cilit, gjatë një takimi elektoral, ai ka goditur në trup dhe fytyrë një prej anëtarëve të stafit.

Te fundit


Kthehu lart