Godet Buxhovi: LDK ka feude, të lidhura me struktura kriminale të PDK'së - Gazeta Express

Godet Buxhovi: LDK ka feude, të lidhura me struktura kriminale të PDK’së

Lajme

Gazeta Express

11/07/2019 21:06

Njëri ndër bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, ka akuzuar zyrtarë të partisë për lidhje kriminale.

Buxhovi ka thënë në “Rubikon” të KTV’së se ekzistojnë “feude” brenda LDK’së, të cilat “janë të lidhur me strukturat kryesore kriminale brenda PDK’së”.

LDK’ja, sipas tij, e ka “feudin e Llapit, të Gjilanit dhe të Dukagjinit”.

Partia që aktualisht udhëhiqet nga Isa Mustafa “është e kapur”, ka vlerësuar ai. /Express/