Gnabry e kompleton het-trikun, Gjermania po e shkatërron Irlandën Veriore - Gazeta Express

Gnabry e kompleton het-trikun, Gjermania po e shkatërron Irlandën Veriore

Sport

Gazeta Express

19/11/2019 22:06

Gjermania është duke e mposhtur 4:1 Irlandën Veriore, në ndeshjen e fundit mes tyre në fushatën kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Frankfurt.

Sergej Gnabry i shënoi dy gola të shpejtë në fillim të pjesës së dytë duke e kompletuar het-trikun, në një ndeshje që Gjermania po lufton ta fitojë për ta fituar Grupin C, raporton Gazeta Express.

Ylli i Bayern Munich shënoi për 3:1 në minutën e 47-të.

Rreth dhjetë minuta më vonë, ai shënoi sërish dhe e kompletoi he-trikun.