Glauk Kofunjca thotë se dorëheqja e Haradinaj ka qenë ambalazhim


Gazeta Express
23 Korrik 2019 23:34

Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,Glauck Konjufca, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7.

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka folur edhe për dorëheqjen e Ramush Haradinaj nga pozita e kryeministrit të Kosovës.

Konjufca thotë se e gjitha ka qenë ambalazhim dhe se qeveria e Haradinaj edhe ashtu do rrëzohej.

“Është thënia e vjetër kur ki mundësi me i zgjedhë motivet, zgjedhe më të mirin”, ka thënë shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ndërsa sa i përket Gjykatës Speciale, Konjufca ka thënë se parita e tij gjithmonë e ka kritiku dhe se ka paralajmëraur që një kohë ëpr pasojat që do vijnë nga ajo./Gazeta Express/

Te fundit


Kthehu lart