Gjithçka gati për derbin e Premier Ligës, formacionet Liverpool – Arsenal

Instant

Gazeta Express

24/08/2019 17:33

Derbi i xhiros së tretë në Premier Ligën Angleze është padyshim ai në mes të Liverpool-Arsenal

Të dy skuadrat i kanë fituar dy ndeshjet e para në Premier Ligë, derisa për të dyja është derbi i parë në sezonin e ri.

Arsenali fitoi kundër Neëcastle dhe Burnley, kurse Liverpool e filloi sezonin me një goleadë kundër Norëich dhe fitoi ngushtë kundër Southampton javën e kaluar.

Për Liverpoolin sonte ka startuar treshja në formë Mane, Firmino dhe Salah, të cilët vazhdimisht i kanë kushtuar vështirësi Arsenalit në ndeshjet e kaluara, kurse Arsenali në këtë ndeshje starton me po ashtu një treshe të frikshme sulmuese si Pepe, Aubameyang  por jo edhe Lacazette.

Në mesfushë pasi mungoi një javë kthehet edhe Granit Xhaka. /GazetaExpress/

Formacionet Zyrtare:

Liverpool

Arsenal