Gjest i turpshëm në mes të Shkupit: Pas dasmës, flamuri kuqezi hidhet në bërllok - Gazeta Express

Gjest i turpshëm në mes të Shkupit: Pas dasmës, flamuri kuqezi hidhet në bërllok

Lajme

Gazeta Express

14/08/2019 14:51

 Stina e verës njihet si sezona e dasmave të shumta.

Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar kuqezi.

Por për disa dasmorë në Shkup, flamuri kombëtar duket se ka mbetur vetëm si dekor dhe asgjë më shumë.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet se si pas dasmës e kishin hedhur në plehra flamurin.

Kjo fotografi ka ngjallur shumë reagime dhe po kritikohen bërësit e kësaj vepre.