Gjarpri pesë-metërsh ndjek veturën e turistave, tenton t’i sulmojë ata - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

01/10/2019 17:57

Gjarpri pesë-metërsh ndjek veturën e turistave, tenton t’i sulmojë ata

Ballina

Gazeta Express

01/10/2019 17:57

Momenti kur një piton gjigant afrikan u përplas mbi një automjet në tufën e Afrikës së Jugut, duke tmerruar pasagjerë është kapur në kamera.

Të alarmuar nga zvarraniku i madh, turistët futen në makinat e tyre dhe kthehen mbrapa, por gjarpri vazhdon t’i ndjekë ata, transmeton lajmi.net.

Pitoni më pas përpiqet të sulmojë makinën, pasi shoferi i tmerruar fillimisht duket i pasigurt nëse do të dalë nga makina apo do të mbyllë dyert për siguri.

Ndiqeni videon më poshtë për ta parë momentin e rrezikshëm.