Genc Prelvukaj i shokuar nga ngjarjet në Zelandë


Gazeta Express
16 Mars 2019 1:25

Sulmi në Zelandën e Re ka tronditur botën sot.

Në Zelandën e Re si pasojë e një sulmi terrorist sot mbetën të vrarë 49 persona dhe shumë të tjerë të lënduar, shkruan lajmi.net.

Pas këtij sulmi kanë ardhë reagime nga e gjithë bota, duke e dënuar këtë sulm makabër.

Edhe reperi Genc Prelvukaj ka reaguar përmes një statusi në rrjete sociale, ku thotë se terrorizmi është sëmundje.

“Viktimat e sotme ne Zelande ne boten e pertejme padyshim qe e gjejne qetesine dhe paqen. Ata jane tani ne nje vend shume me te mire se sa bota ku jetojme. Dhembje per secilin njeri te vrare, te plagosur, refugjate dhe te shtypur qe nga Zelanda e Re deri ne Siri e Venezuele. Rasti terrorist i sotem eshte turp per boten e qyteteruar”, ka shkruar nder të tjera Genci.

Te fundit


Kthehu lart