Gazetari shqiptar i ‘Le Iene’ përgënjeshtron Lleshajn për shpëtimin e Alvin Berishës - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

11/11/2019 23:32

Gazetari shqiptar i ‘Le Iene’ përgënjeshtron Lleshajn për shpëtimin e Alvin Berishës

Ballina

Gazeta Express

11/11/2019 23:32

Gazetari Taulant Kopliku mbrëmjen e sotme përgënjeshtroi deklaratat e ministrit Sandër Lleshaj për shpëtimin e Alvin Berishës.

I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” ministri Lleshaj u shpreh se shpëtimi i Alvinit ishte iniciativë e shtetit shqiptar.

Por pas këtyre deklaratave gazetari Kopliku duke ironizuar Lleshajn: Faleminderit qe na e solle Alvinin ne shtepi.

“Nese dona me u solidarizu, per patriotizem po themi bravo Sander si shqiptar qe je. Po themi ishe aktori kryesor i gjithe çfare ndodhi ato dite ne kufirin mes Libanit dhe Sirise. Po themi gjithçka qe ti don qe ne me thane. Kjo per hir te flamurit qe vartesit e tu ishin kujdesur ta merrnin per t’ia hedhur kraheve Alvinit.

Ashtu po e leme, siç po deklaron ti pa tu dridhur qerpiku.
Vetem dy gjera te vogla do te thoja.
Se pari, mos harro se nuk mbeti Alvini qe ti jepni ju dashurine per flamurin, duke e mbeshtjelle sa per shoë e shkrepur foto nje pas nje. Ka nje babe, nje gjysh e do axha qe do dine ta brumosin me vlerat e nje shqiptari te mire, pa patur nevoje per keta telenovela libaneze.

Se dyti, diçka qe ta kesh per vete. Mos ia thuaj njeriu se “asht marre”.
Jane gajasur italianet me ato kingat e palestruar e me syze te erreta qe mberriten te ambasada duke u perplasur duarsh dhe perqafuar njelloj si skuadra e kapitenit Ultimo kur kapi Toto Riinen.

Kishin ngelur te habitur te gjithe se ça dreqin hidhen perpjete keta tipat me foto muskujsh e grushtesh drejtuar aparateve. Njefare Apollo Creed kartolinash, qe pasi u denden me te ngrena e te pira hoteleve te luksit ne Bejrut, iu dedikuan festes se “fitores” se madhe te arritur me shume mundim nga telefoni i gjeneral Lleshit te lavdishem.

Faleminderit gjeneral qe na solle Alvinin ne shtepi. Italianet na genjyen si gjithmone”, shkruan Kopliku.