Kthehu lart

Vajza mos u shqetësoni nëse i dashuri ka një shoqe të ngushtë!

Vajza mos u shqetësoni nëse i dashuri ka një shoqe të ngushtë! GazetaExpress

Ata meshkuj që thonë se si miqësia me një djemtë nuk ka, padyshim që nuk kanë pasur asnjëherë një shoqe femër.

Për disa është paksa e vështirë të konceptohet se miqësitë më të mira janë midis gjinive të kundërta për shkak të frikës së lindjes së ndjenjave, por psikologët kanë thënë fjalën e fundit, përcjell intv.al.

Kur një djalë dhe një vajzë kanë miqësi me njëri tjetrin ndërtojnë një raport më të sinqertë dhe më bashkëpunues se sa miqësitë brenda gjinive.

Megjithatë më poshtë intv ju sjell 10 arsyet pse një djalë duhet të ketë një shoqe të ngushtë një vajzë.

1. Për këshilla karriere askush tjetër përveç se një vajzë nuk do t'u jap këshillë më të mirë. Ajo ju njeh mirë dhe mendon vetëm për ju, ndonjëherë këshilla e saj është më e mirë se e dashurës pasi kjo e fundit mund të ndikohet dhe nga ndjenjat.

2. Nëse keni një takim të rëndësishëm si përshembull njohja me prindërit e të dashurës tuaj këshillat e saja mund të jenë më të vlefshme se të një mashkulli, pasi kur vjen puna tek rrobat vajzat janë më të mirat, shkruan intv.al.

3. Të kesh një vajzë për mike do të thotë që ti mund të bësh për vete vajzat më 'hot'.

E kush mund të jap këshilla më të mira se sa një femër për të bërë për vete një femër.

4. Blerja e dhuratave është një sfidë më vete, ditëlindje përvjetor dasma, janë kaq shumë festa dhe të jemi realist meshkujt nuk janë shumë të zot të dinë të bëjnë dhuratën e duhur për rastet .

Në të tilla sugjerimet e një vajze mund "t'iu shpëtoj" jetën, shkruan intv.al.

5. Një tjetër dobi që vjen nga miqësia me vajzat është se ato mund t'u ndihmojnë të kopjoni dhe të kaloni lëndët e vështira.

6. Pas një profili të suksesshëm në rrjetet sociale, fshihet një mike shumë e mirë. Ajo di të jetë PR dhe fotografja juaj personale për të ruajtur reputacionin tuaj.

7. Prindërit tuaj i besojnë asaj më shumë sesa një djali. Nëse ju keni lënë orët e mësimit ajo është e vetmja ti bindi prindërit që ju se keni bërë këtë gjë.

8. Nëse keni një problem që ju shqetëson, nëse do hapeshit me një vajzë ajo do ju dëgjonte dhe në fund do jepte këshilla të vlefshme. E kundërta do ndodhte me një djalë i cili mund të tallej nëse do shikonte duke u qarë, dhe nëse problemi është se ju keni është humbja e të dashurës tuaj këshilla e një djalit do ishte hajde se do të prezantoj me një shoqen time ndërsa mikesha femër do ju ndihmonte ti rifitonit zemrën.

9. Kërkoni të fitoni një natë romantike me të dashurën tuaj? Këshillat më të vlefshme në këtë rast do jua jepte një mikesh se sa miku juaj, pasi kur vjen puna tek surprizat vajzat pëlqejnë të njëjtat gjëra.

10. Nëse donit të shkoni në klub por s'keni të dashur atëherë shoqja juaj mund t'u hyj në punë.

Pavarësisht se vajzat dhe meshkujt konsiderohen si dy pole të kundërta kur vjen puna tek perceptimi i gjërave, kjo mund të jetë në favorin e të dyja gjinive pasi në këtë mënyrë ju mund të shihni botë në dy këndvështrime, shkruan intv.al.

Prandaj nëse keni një mikesh femër mbajeni fortë dhe nëse nuk e keni akoma atëherë çfarë po prisni./intv/

    Data: 04 Mars 2018 15:56
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera