Kthehu lart

Hipën në ashensor në Tiranë, por “i ikën mendja” kur sheh se është pranë vdekjes (Foto)

Hipën në ashensor në Tiranë, por “i ikën mendja” kur sheh se është pranë vdekjes (Foto) GazetaExpress

Një qytetar i shqetësuar ka denoncuar pranë redaksisë sonë faktin se gjendja e shumë ashensorëve në pallatet e kryeqytetit është si mos më keq.

Kështu në një pallat që ai nuk dëshëron ta identifikoje, tregon se si jeta e tij dhe e çdo qytetari tjetër mund të rrezikohet nga një poç që mund të rrëzohet nga momenti në moment mbi kokat e banorëve. Pa përmendur këtu faktin që mund të jetë burim për shkëndijë elektrike e për pasojë zjarr në ashensor. Në vijim denoncimi i tij i plotë për redaksinë tonë, i shoqëruar dhe me fotot përkatëse:

"Ja si jane ashensoret neper pallatet e tirones..na rujt zoti...se nje dite ka me na ren nje poc ballit...leje pastaj te digjet ashensori....po duhet te behet shembull ndonje ktu tek ne..qe te rregullohet tamom ashensori...postoje ju lutem...jeni njesha." shprehet qytetari


    Data: 31 Janar 2017 23:18
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera