Kthehu lart

Efekti domino palosi për mrekulli dhjetëra blloqe betoni

Efekti domino palosi për mrekulli dhjetëra blloqe betoni GazetaExpress

Blloqet e betonit u palosën në mënyrë të përkryer mbi mur, pasi u rrëzuan me atë që njihet si efekti domino.

Videoja që është parë më se një milion herë, shfaqë përplasjen e tyre dhe reaksionin e kundërt që i vë në pozicionin e duhur, transmeton Telegrafi.

Megjithëse ka pasur edhe më herët demonstrime të tilla, të shikuarit e efektit domino është gjithmonë i këndshëm për tu shikuar.

 Por, nuk dihet se ku është realizuar ky i fundit, që mund ta shihni më poshtë.

    Data: 02 Mars 2018 05:59
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera