Thëniet rrëqethëse të Majlindës pas fitores në Rio


09/08/2016

Ajo arriti që t’i mposhtë të gjithë kundërshtarët e saj duke fituar kështu medaljen e artë olimpike — të parën për shtetit të Kosovës. E si mund të përshkruhen ndjenjat pas një triumfi të tillë më mirë sesa përmes fjalëve të vet Majlinda Kelmendit? Ju lëmë me 4 thënie të saj pas fitores.

1. Urimi dhe falenderimi i saj

“Faleminderit krejt shqiptarëve për përkrahjen. Jam e sigurt që të gjithë e kanë shikuar garën dhe besoj se janë më të lumtur se unë. Urime krejtve, urime për medaljen që e kemi fitu’ bashkë.” —Majlinda Kelmendi

2. Për krenarinë dhe suksesin në sport

“Jam krenare që kam arritur të tregoj që të rinjtë kosovarë kanë mundësi të arrijnë suksese të mëdha në sport.” –Majlinda Kelmendi./Magazina.al

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart