Fotografia e motrës së yllit të Kosovës nga stadiumi "Fadil Vokrri" - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

21/03/2019 23:33

Fotografia e motrës së yllit të Kosovës nga stadiumi “Fadil Vokrri”

Sport

Gazeta Express

21/03/2019 23:33

Amra Muric, motra e Arijanet Muric, ishte e pranishme ne stadiumin “Fadil Vokrri”.

Kombëtarja e Kosovës regjistroi barazim mbresëlënës 2-2 kundër Danimarkës në miqësoren e zhvilluar në “Fadil VOkrri”, duke iu treguar të gjithëve se ecuria fantastike pa humbje nuk ishte e rastësishme dhe se ajo çfarë ndodhi në Nations League është një sinjal se “Dardanët” po ndërtojnë një skuadër të frikshme, shkruan Gazeta Express.

“Dardanët” ishin duke fituar 2-1 deri në minutën e fundit, para se Pierre-Emile Hoejbjerg të shënojë për 2-2 në minutën e 91’, që doli të jetë rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova kaloi pritshmëritë falë edhe tifozëve të shumtë, derisa e pranishme ishte edhe motra e portierit të Kosovës, Amra.

Amra kishte ateruar gjatë ditës në kryeqytetin kosovar, për t’i dalur në mbështetje vëllaut të tij.

Ndërkaq, gjatë ndeshjes ajo postoi edhe foto në rrjetin social, Instagram nga stadiumi “Fadil Vokrri”.

Pas kësaj ndeshje, Kosova do të ketë punë të hënën me Bullgarinë ku “Dardanët” do të nisin rrugëtimin për “Euro 2020”. /Gazeta Express/