Ford tërheq 1.3 milion automjete për shkak të problemeve të ndryshme


Gazeta Express
12 Qershor 2019 19:44

Prodhuesi amerikan Ford, njoftoi sot tërheqjen e rreth 1,3 milionë automjeteve, ku shumica janë në Amerikën e Veriut.

“Ford” tërhoqi rreth 1,2 milionë modele “Explorer” të prodhuara mes vitit 22010 dhe 2017, për probleme me amortizatorët e pasmë.

Kompania kë thërritur gjithashtu rreth 123 kamionë “F-150”, për shkak të një problemi tek marshi, përcjell Atsh.

Ka pasur gjithashtu një thërritje edhe për disa qindra modele “Ford Econoline” për shkak të një defekti në motor. 

Artikull i sponsoruar

Te fundit


Kthehu lart