Forcat ruse sulmojnë konsullatën e Shqipërisë në Kharkiv - Gazeta Express
string(54) "forcat-ruse-sulmojne-konsullaten-shqiptare-ne-kharkiv1"

Forcat ruse sulmojnë konsullatën e Shqipërisë në Kharkiv

Lajme

Gazeta Express

07/03/2022 19:17

Ushtria ruse ka sulmuar edhe konsullatën e Shqipërisë në Kharkiv. Lajmi u bë me dije nga Ministria e Punëve të Jashtme për Evropën e Shqipërisë..

Në lidhje me ngjarjen e rëndë ka reaguar ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, përmes një mesazhi në Twitter, duke dënuar sulmin.

Lexo Edhe:

“Shqipëria dënon ashpër agresionin #rus që çoi në shkatërrimin e Konsullatës së Nderit të Shqipërisë në Kharkiv. Autorët duhet të mbajnë përgjegjësi!”, thuhet në reagimin e ministrise, e cila ka publikuar edhe fotot.