Kthehu lart

Ky është njeriu i parë në botë që ngre plot 500 kilogramë

Ky është njeriu i parë në botë që ngre plot 500 kilogramë GazetaExpress

Eddie Hall është bërë njeriu i parë në botë që arrin të ngrejë një peshë plot 500 kilogramë.

Ekspertët pohojnë se kjo ishte shumë e rrezikshme. Presioni shtypës shumë i lartë dhe probabiliteti i një aksidenti tragjik, goxha i lartë, transmeton Rtklive.com.

Kur peshëngritësi Hall arriti ta ngrejë këtë superpeshë vetëm pak mbi gjunjët, befas nuk u përmbajt dot më. U rrëzua mbi peshat duke u dridhur, në një gjendje shqetësuese për shëndetin.

    Data: 18 Korrik 2016 16:56
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera