Bëni këto ushtrime nëse dëshironi ta largoni celulitin tek të pasmet tuaja (Foto)

Me ardhjen e verës dhe sezonit të plazhit, trupi ekspozohet gjithnjë e më shumë. Nëse doni një trup perfekt, pa asnjë të metë, nisni betejën me celulitin përmes këtyre ushtrimeve fizike.

GazetaExpress

Instruktorja e famshme Valerie Waters, e cila ka trajnuar disa personazhe të njohur të Hollivudit, si Jennifer Garner, Julia Roberts, Elizabeth Berkley, Kate Beckinsale etj, ka ndarë me përdoruesit e rrjeteve sociale tre nga ushtrimet më të mira fizike për të luftuar celulitin tek të pasmet dhe këmbët. Sipas Waters, këto lëvizje ndihmojnë në forcimin dhe tonifikimin e vitheve dhe këmbëve.

Lëvizjet mund t’i gjeni të ilustruara në foto.

Ushtrimi 1

Ushtrimi 2

Ushtrimi 3

 

 

 

Të tjera

Lajmet e fundit