Kthehu lart

Bëni këto ushtrime nëse dëshironi ta largoni celulitin tek të pasmet tuaja (Foto)

Bëni këto ushtrime nëse dëshironi ta largoni celulitin tek të pasmet tuaja (Foto) GazetaExpress

Me ardhjen e verës dhe sezonit të plazhit, trupi ekspozohet gjithnjë e më shumë. Nëse doni një trup perfekt, pa asnjë të metë, nisni betejën me celulitin përmes këtyre ushtrimeve fizike.

Instruktorja e famshme Valerie Waters, e cila ka trajnuar disa personazhe të njohur të Hollivudit, si Jennifer Garner, Julia Roberts, Elizabeth Berkley, Kate Beckinsale etj, ka ndarë me përdoruesit e rrjeteve sociale tre nga ushtrimet më të mira fizike për të luftuar celulitin tek të pasmet dhe këmbët. Sipas Waters, këto lëvizje ndihmojnë në forcimin dhe tonifikimin e vitheve dhe këmbëve.

Lëvizjet mund t’i gjeni të ilustruara në foto.

Ushtrimi 1

Ushtrimi 2

Ushtrimi 3

 

 

 


    Data: 14 Korrik 2016 08:07
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera