Fisnik Ismaili dëshiron të kthehet në Vetëvendosje, por ka një kusht - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

10/10/2019 9:43

Fisnik Ismaili dëshiron të kthehet në Vetëvendosje, por ka një kusht

Lajme

Gazeta Express

10/10/2019 9:43

Ish-deputeti i Vetëvendosjes dhe i PSD-së, Fisnik Ismaili, tani që sipas të gjithave gjasave ka mbetur jashtë Kuvendit, ka nisur një sfidë të re në rrjetin social Facebook.

Ai po kërkon 10 mijë “like” për t’u kthyer në Lëvizjen Vetëvendosje, por, se a po tallet me qytetarët apo me Vetëvendosjen e Albin Kurtit, mbetet të shihet.

Ismaili me anë të një shkrimi me ironi që ka bërë, ka thënë nëse bëhen këto ‘like’ në statusin e një mikut të tij që ka të njëjtën kërkesë për përdoruesit e Facebook, ai do të kthehej në VV, po me kusht që të reagojë publikisht, pas deklaratave të tilla si ajo e Salih Zybës për Shpend Ahmetin.

“Nëse Nexhi i merr 10,000 llajka në postimin e tij, kthehem në Lëvizje, por me një kusht: sa herë bajnë Salih Zyba e do tjerë gjeste të ulëta që nuk i përkojnë një pushtetari, qoftë edhe jopublike (në ndoj mledhje, a najsen) unë me reague publikisht, edhe me i ba horë”, ka shkruar Ismaili.