“Faleminderit” Edi Rama reagon pas deklaratës së SHBA-ve mbi moshapjen e negociatave - Gazeta Express

“Faleminderit” Edi Rama reagon pas deklaratës së SHBA-ve mbi moshapjen e negociatave

Ballina

Gazeta Express

18/10/2019 23:25

Departamenti Amerikan i Shtetit u shpreh i zhgënjyer në lidhje me vendimin e BE-së për të mos i hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, një qëndrim që Rama e ka përshëndetur përmes një falënderimi në rrjetin social.

Rama ka përcjellë të plotë reagimin dhe ka shkruar vetëm “Thank You” (Faleminderit)