“Etno Fest” paralajmëron edicionin e ri - Gazeta Express
string(37) "etno-fest-paralajmeron-edicionin-e-ri"

“Etno Fest” paralajmëron edicionin e ri

Arte

Gazeta Express

25/05/2022 15:44

Festivali i Arteve dhe Kulturës Tradicionale “Etno Fest” ka paralajmëruar datat kur do të filloj edicionin e ri.

Me 20 deri me 27 gusht do të filloj festivali i cili këtë vit mbanë edicionin e dymbëdhjetë me radhë. Festivali do të mbahet në Etnokompleksin e fshatit Kukaj.

Lexo Edhe:

Temë qendrore e këtij edicioni do të jetë Dashuria në kuptimin e sajë më sublim si dashuria ndaj tokës, atdheut, dashuria mes burrit e gruas, motrës e vëllait, prindit e fëmijës, dashuria ndaj kafshëve dhe natyrës, ndaj të bukurës. Kjo temë do të jetë e përfshirë në një gamë të gjerë programore përmes shfaqjeve teatrore, ekspozitave të shumta, etno përformancave, koncerteve, riteve, debateve, promovime të librave, krijimeve kontemporane artistike si dhe etno ndejave me artistë me emër.

/Gazeta Express