Esad Rahiq emërohet drejtor i ri në burgun e Shutkës - Gazeta Express

Esad Rahiq emërohet drejtor i ri në burgun e Shutkës

Ballina

Gazeta Express

11/06/2019 21:00

Në seancën e sotme qeveritare Esad Rahiq është emëruar drejtor i Burgut Hetues Shutkë, raporton NovaTv.

Ai vjet në vendin e Gjoko Kotevskit, i cili dha dorëheqje në shkurt, pas incidentit me Spiro Ristovskit dhe Mile Janakieskit në oborrin e burgut. Zaev atëherë kërkoi dorëheqje nga Kotevski.

Dorëheqja e Kotevskit u konfirmuar menjëherë, por për emërimin e drejtorit të ri pritej të mbaronin zgjedhjet presidenciale.

Rahiq ka qenë deputet i LSDM-së prej vitit 2002 deri në vitin 2006, kur u përjashtua nga partia, për të vazhduar pastaj mandatin e dytë të deputetit si i pavarur.