Erdogan nuk do ta vizitojë Serbinë këtë muaj - Gazeta Express

Erdogan nuk do ta vizitojë Serbinë këtë muaj

Lajme

Gazeta Express

20/08/2019 11:20

Vizita e presidentit të Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, e paralajmëruar të bëhet në Serbi, me datë 29 gusht, është shtyrë, transmeton Gazeta Express.

Kështu raporton Tanjug në Ambasadën Turke në Beograd.

Presidenti turk nuk do të vijë në Serbi gjatë gushtit dhe shtatorit deri në caktimin e një date tjetër, tha ambasada turke.

U njoftua se gjatë vizitës së Erdoganit, pritej që presidenti  turk Aleksandar Vuçiq dhe kreu i shtetit turk të fillimin e punës për ndërtimin e autostradës Beograd-Sarajevë, e cila duhet të ndërtohet nga kompania turke Tashyapi.