Ende temperatura të larta në kryeqytet. Viset malore do të përballen me erë të lehtë dhe shi - Gazeta Express

Ende temperatura të larta në kryeqytet. Viset malore do të përballen me erë të lehtë dhe shi

Ballina

Gazeta Express

19/09/2019 9:27

Moti sot në Maqedoni do të jetë me re dhe shumë më i freskët, me shi lokal dhe bubullima. Do të fryjë erë mesatare e përforcuar në drejtimin verior.

Temperaturat minimale do të sillen nga 8 deri në 15 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale nga 20 deri 28 gradë Celsius.

Temperatura maksimale në Shkup do të arrijë në 25 gradë.