Gazeta Express

EKSKLUZIVE/ Takimi Zaev-Thaçi, PDSH kërkon policinë financiare!

Sapo ka përfunduar takimi në mes kreut të LSDM-së, Zoran Zaev si dhe kreut të PDSh-së Menduh Thaçi në klubin e deputetëve në Shkup.

Siç mësohet në këtë takim është diskutuar për përbërjen e re qeveritare ku pritet të jetë edhe PDSH-ja.

Gazeta Express mëson eskluzivisht nga burime brenda takimit mëson se Thaçi ka kërkuar nga Zaev drejtorin e policisë financiare për të zbardhur transferet e dyshimta nga Irani dhe Katari. Gjithashtu, mësohet se Menduh Thaçi do të përkrah shumicën e re parlamentare. Lufta e nxehtë e cila filloi para fushatës në mes Menduh Thaçit dhe Adnan Ismailit, siç duket ka detyruar të parin e PDSH-së ta kërkoi këtë drejtori dhe t’i hetoi ata, siç thotë Thaçi për parat e dyshimta të tyre.