Edhe Bujar Kapexhiu bie në grackë, pas memorialit “nis” shkollën e kërcimit oriental


Gazeta Express
13 Gusht 2019 15:29

Karikaturisti Bujar Kapexhiu dhe koordinatori i PD-së, Kreshnik Çollaku ishin pjesë e ceremonisë së prezantimit të memorialit që u vendos në Tiranë për të rënët e grushtit të shtetit në Turqi.

Kapexhiu me karikaturat e tij shpesh herë thumbon personazhe të njohur.

Por këtë herë ka rënë ai në grackën e grafistit të shquar Avni Delvina.

Delvina shkruan: “Grafike nga cikli “Te qeshim nje cike” Bujari dhe Kreshniku ne shkollen e kercimit oriental.

Te fundit


Kthehu lart