E tmerrshme, një person e sulmon një nënë 28-vjeçare me sharrë elektrike në rrugë


Gazeta Express
12 Maj 2019 13:13

Ky është momenti i tmerrshëm që një njeri nxjerr një sharrë elektrike pas një mosmarrëveshjeje midis fqinjëve në një rrugë të Yorkshire që shndërrohet në dhunë tronditëse.

Video e filmuar me një telefon celular tregon se si Stewart Palmer u përpoq të hynte në shtëpinë e nënës 28-vjeçare Jess Appleby duke përdorur një sharrë elektrike, transmeton lajmi.net.

Përleshje erdhi gjatë një mosmarrëveshjeje në vazhdim midis fqinjëve në rrugë.

Pasi Palmer u burgos për sulmin, partneri i Appleby, Dean Brown, tregoi se si familja, përfshirë edhe djalin e ri të Appleby, Archie, mund të ishte plagosur rëndë nëse nuk kishte arritur të bllokonte hyrjen.

Z. Brown tha: “Ai më tronditi për një kohë, sepse ai gati sa nuk hyri në kuzhinë.

‘Po të mos e kisha shkelmuar dhe mbyllur derën, ai do të na kishte prerë të gjithë me atë sharrë elektrike. Më duhej të kujdesesha për të dhe djalin e saj. Unë bëra atë që duhej të bëja “.

Znj. Appleby shkroi në Facebook se ajo ishte ‘terrorizuar’.

Një seri prej tre videos – të shtënë nga zonja Appleby dhe një fqinj – tregon konfrontimin që shpejt shkallëzon nga një argument në kopshtin e saj të parë në një seri grushtash në rrugë, përcjell lajmi.net.

Videoja tregon Palmer  duke iu afruar dritares së gruas.

Përfundimisht situata fillon të qetësohet, por dy çiftet vazhdojnë të shkëmbejnë akuza mbi gardhin e kopshtit.

Një zëdhënës i CPS konfirmoi se Palmer u burgos për sulmin tronditës.

Zëdhënësi tha: ‘Stewart Palmer u burgos më 20 korrik në Sheffield Crown Court për 24 muaj.

“Ai u akuzua për sulme, duke pasur armë ofensive dhe dëmtime kriminale ndaj pronës”.

Artikull i sponsoruar

Te fundit


Kthehu lart