E rëndë, vret veten 60-vjeçari nga Vitia - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

20/07/2019 17:04

E rëndë, vret veten 60-vjeçari nga Vitia

Lajme

Gazeta Express

20/07/2019 17:04

Sot rreth orës 04:00 të mëngjesit, në komunën e Vitisë, një person i moshës 60 vjeçare, nga fshati Tërpezë, për shkak të problemeve familjare ka kryer vetëvrasje, duke e goditur veten me armë zjarri,në pjesën e kokës.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Prokuroria Themelore në Gjilan.

I ndjeri është gjetur nga një dëshmitar në skaj të rrugës, pa shenja jete, me ç’rast menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë policia, prokurori dhe mjeku kujdestar, ku me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për obduksion, në Institutin e Mjekësisë Ligjore, në Prishtinë.   

Me këtë rast janë sekuestruar përkohësisht: një automjet i markës Opel Astra, një armë e llojit Browning kalibër 7.65 mm, një gëzhojë kalibër 7.65 mm, si dhe një karikator me shtatë fishekë, të së njëjtës armë..