E priti Jahjaga, por ky është lideri i cili do ta përcjellë Clintonin në aeroport - Gazeta Express

E priti Jahjaga, por ky është lideri i cili do ta përcjellë Clintonin në aeroport

Ballina

Gazeta Express

12/06/2019 7:24

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, do të zhvillojë sot takim të veçantë me ish-presidentin e SHBA-së Bill Clinton.

Sipas agjendës së paralajmëruar, Veseli do ta zhvillojë takimin me Presidentin Clinton në zyrat VIP të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës dhe do ta përcjellë atë në përfundim të vizitës për nder të 20-vjetorit të çlirimit.