“E plagosi në dhomën e ndejës”, një muaj paraburgim për 22-vjeçaren që shtiu mbi Vali Corleonen - Gazeta Express
string(92) "e-plagosi-ne-dhomen-e-ndejes-nje-muaj-paraburgim-per-22-vjecaren-qe-shtiu-mbi-vali-corleonen"

Lajme

Gazeta Express

12/08/2022 14:15

“E plagosi në dhomën e ndejës”, një muaj paraburgim për 22-vjeçaren që shtiu mbi Vali Corleonen

Lajme

Gazeta Express

12/08/2022 14:15

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditë të pandehurës A. S, e cila një ditë më parë dyshohet se plagosi një qytetar nga Gjilani, i njohur në publik si Vali Corleone.

Në njoftimin e Gjykatës thuhet se ekziston dyshimi i bazuar se e pandehura në ambient familjar, në prezencë edhe personave të tjerë ka tentuar të privoj nga jeta tani të dëmtuarin P. C., në atë mënyrë që derisa kanë qenë duke ndenjur në dhomën e ndejës, ka shkrepë me armë zjarri – pistoletë duke goditur të dëmtuarin në këmbën e djathtë të këmbës, me ç’rast i shkakton dëmtime trupore dhe i njëjti detyrohet të kërkojë ndihmë mjekësore në Spitalin Regjional të Gjilanit.

Lexo Edhe:

“Me këto veprime e pandehura dyshohet se ka kryer veprat penale, vrasje në tentativë dhe mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, vepra të sanksionuara me Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK)”, thuhet në njoftim.