E përgjaku por s’ia doli ta rrahë, Wallin kërkon rimeç kundër Fury - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

22/09/2019 14:33

E përgjaku por s’ia doli ta rrahë, Wallin kërkon rimeç kundër Fury

Sport

Gazeta Express

22/09/2019 14:33

Otto Wallin dëshiron hakmarrje për humbjen kundër Tyson Fury, pasi ka kërkuar rimeç ndaj britanikut apo një meç me Anthony Joshuan, ka thënë promotori i tij Dmitriy Salita.

Wallin mori lëvdata nga humbja brutale me pikë kundër Fury fundjavën e kaluar, të cilit ia kishte shkarkuar një çarje të thellë mbi syrin e djathtë, transmeton Gazeta Express.

Boksieri suedez me bazë në Nju Jork pritet të rikthehet në ring në fillim të vitit të ardhshëm, tani pasi reputacioni i është rritur, me Salitan që thotë se rimeçi me Guryin është ndër synimet kryesore të Wallin.

Salita tha për Sky Sports: “Otto do të ishte shumë më i mirë në rimeç. Ai do të ketë shumë punë dhe tani ndihet rehatshëm me stilin e Fury. Unë besoj fuqishëm se Otto do ta fitonte rimeçin”./Gazeta Express/