E kishin rezervuar një hotel në Turqi, kur shkuan atje ai ishte i mbyllur – por ky nuk ishte kulmi i të këqijave - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

17/10/2019 12:55

E kishin rezervuar një hotel në Turqi, kur shkuan atje ai ishte i mbyllur – por ky nuk ishte kulmi i të këqijave

Ballina

Gazeta Express

17/10/2019 12:55

Një familje prej shtatë anëtarësh mbeten të shokuar në vendpushimin e tyre me katër yje kur kuptuan se hoteli për të cilin supozohej se do të qëndronin, është mbyllur.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ka qenë Vicki Grant ajo që ka rezervuar udhëtimin gjithëpërfshirës në një resort me 4 yje, përmes internetit në maj.

Pushimi ishte menduar të ishte një ditëlindje për Vicki e cila mbush 39 vjeç këtë javë dhe gjithashtu një shans për të dashurin e saj, Danny, të rimbushë bateritë e tij pas operacionit për kancer në mushkëri.

Por, për fatin e keq të tyre, ajo që supozohej të ishte një festë, u shndërrua në ferr, përpara se ata madje të kishin shkelur në hotel.

“Ne arritëm në orët e para të mëngjesit në hotelin tonë për ta gjetur atë të mbyllur”, pohoi Vicki. “Ne nuk mund ta besonim”.

“Taksi ynë na dërgoi në hotel dhe ne u takuam nga një roje sigurie që foli me shoferin tonë. Ai pastaj u kthye përsëri në kabinë dhe na dërgoi në atë që menduam se ishte një tjetër hyrje në hotel në pjesën e pasme. Duket sikur ishte pjesë e të njëjtit vendpushim, por në fakt ishte një hotel plotësisht i veçantë”.

“Ne u futëm në dhomën tonë dhe ishte absolutisht e pështirë. Ajo erë e keqe e maceve dhe kishte myk kudo dhe vrima në mur”.

“Kishte ekspozim të instalimeve elektrike dhe një kabllo të lirshme në dysheme që mund të ishte me të vërtetë e rrezikshme për fëmijët e mi”.