Dr.Florim Cuculi me këtë datë do të jetë në Spitalin Amerikan në Kosovë - Gazeta Express
string(71) "dr-florim-cuculi-me-kete-date-do-te-jete-ne-spitalin-amerikan-ne-kosove"

Dr.Florim Cuculi me këtë datë do të jetë në Spitalin Amerikan në Kosovë

Lajme

Gazeta Express

18/07/2022 7:22

Prof. Dr.Florim Cuculi do te jetë në Spitalin Amerikan në Kosovë në datën 20.07.2022.

Prof. Dr. Florim Cuculi u diplomua në Universitetin e Bazelit në vitin 2004 dhe kreu trajnimin e tij në Mjekësi Interne në Lucern dhe trajnimin e kardiologjisë në Lucern dhe Bernë.

Lexo Edhe:

 Në vitin 2009 ai vazhdoj trajnimin ne kardiologji invazive dhe njëkohësisht studime post-doktorale në  Universitetin e Oksfordit. Atje kontriboi në mënyrë të konsiderueshme në krijimin e regjistrit të Infarktit Akut të Miokardit të Oksfordit (OXAMI).  Në vitin 2012 Florim Cuculi u kthye në Lucern për të filluar punën si kardiolog intervenues në Luzerner Kantonsspital dhe në vitin 2016 bëhet docent në Universitetin e Bazelit.  Që nga viti 2018 është Bashkë-Shef i Kardiologjisë në Heart Center Lucerne dhe që nga viti 2019 drejtor i Cardio Center Luzern.  Ne vitin 2020 u emerua profesor në Universitetin e Luzernit. Interesat e tij kërkimore janë sëmundjet koronare, veçanërisht përgatitja e lezioneve në lezione shumë të kalcifikuara, trajtimi i arterieve koronare pa implantim stentash, duke përdorur balona të medikamentuaratë dhe imazheve intravaskulare.

Për më shumë informacion, kontaktoni në inbox ose në numrat e telefonit 038 221 661 ose 049 513 513.

Spitali Amerikan, Përqafoje Jetën!

#spitaliamerikan #perqafojejeten