Dortmundi ndëshkon Augsburgun me dy gola të shpejtë - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

17/08/2019 16:53

Dortmundi ndëshkon Augsburgun me dy gola të shpejtë

Sport

Gazeta Express

17/08/2019 16:53

Dortmundi i ka shënuar dy gola të shpejtë për të kaluar në epërsi me rezultat 4:1 në ndeshjen kundër Augsburgut, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Signal Iduna Park” dhe është e vlefshme për xhiron e parë të sezonit të ri të Bundesligës.

Fillimisht, golin e tretë të ndeshjen për skuadrën e Lucien Favre e shënoi Marco Reus në minutën e 57-të, ndërsa vetëm disa momente më vonë erdhi goditja e radhës për Augsburgun, përmes golit të Paco Alcacerit, raporton Gazeta Express.