Dortmund zhvillon ndeshjen e dytë në Bundesligë kundër Freiburg, formacionet zyrtare - Gazeta Express
string(83) "dortmund-zhvillon-ndeshjen-e-dyte-ne-bundeslige-kunder-freiburg-formacionet-zyrtare"

Dortmund zhvillon ndeshjen e dytë në Bundesligë kundër Freiburg, formacionet zyrtare

Futboll

Gazeta Express

12/08/2022 19:34

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Freiburg-Borussia Dortmund

Borussia Dortmund hynë në këtë ndeshje pas fitores shumë të vështirë kundër Bayer Leverkusen, 1-0, në ndeshjen hapëse të Bundesligës.

Lexo Edhe:

Terzic sonte ka startuar me një formacion të fortë kundër skuadrës modeste, SC Frieburg ku nga minuta e parë ka startuar: Reus, Malen dhe Bellingham.  

Kjo ndeshje është në kuadër të xhiros së dytë të Bundesligës gjermane. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

SC Freiburg

Borussia Dortmund

Ndeshja fillon në ora 20:30