Domatet ju ndihmojnë shumë për të humbur në peshë - Gazeta Express
string(49) "domatet-ju-ndihmojne-shume-per-te-humbur-ne-peshe"

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

24/05/2022 19:04

Domatet ju ndihmojnë shumë për të humbur në peshë

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

24/05/2022 19:04

Domatet mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë.

Ato përbëjnë një rostiçeri të shkëlqyeshme me pak karbohidrate për njerëzit që mbajnë dietë, sepse përmbajnë shumë fibra dhe ujë, të cilat mund t’ju bëjnë të ndiheni më të ngopur.

Lexo Edhe:

Domatet gjithashtu mund të mbajnë sheqerin në gjak në ekuilibër, gjë që është çelësi për humbjen e peshës, shkruan BrightSide.

Ato përmbajnë gjithashtu krom, i cili ndihmon në rregullimin e niveleve të sheqerit në gjak.