Djali i droguar sulmon me thikë prindërit, parandalohet krimi në Tiranë - Gazeta Express
string(70) "djali-i-droguar-sulmon-me-thike-prinderit-parandalohet-krimi-ne-tirane"

Shqiperi

Gazeta Express

06/07/2022 12:56

Djali i droguar sulmon me thikë prindërit, parandalohet krimi në Tiranë

Shqiperi

Gazeta Express

06/07/2022 12:56

Parandalohet një ngjarje kriminale në një familje në Tiranë. Arrestohet në flagrancë 40-vjeçari i cili nën efektin e lëndëve narkotike, ushtroi dhunë fizike ndaj prindërve të tij dhe i kanosi ata me thikë.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3, pas kallëzimit të marrë nga shtetasi R. Xh., se djali i tij ushtronte dhunë fizike në mënyrë të vazhdueshme ndaj tij dhe bashkëshortes, si dhe i kishte kanosur ata me mjet prerës (thikë), menjëherë kanë organizuar punën, duke kapur dhe shoqëruar në ambientet e Policisë, djalin e tij, shtetasin T. Xh., 40 vjeç, banues në Tiranë”.

Lexo Edhe:

Në vijim të veprimeve hetimore, autori u arrestua pasi dyshohet se në mënyrë të vazhdueshme, nën efektin e lëndëve narkotike, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj prindërve të tij dhe i ka kanosur ata me mjet prerës thikë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

/Express