Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme - Gazeta Express

Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme

Ballina

Gazeta Express

18/10/2019 10:17

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi jugor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për shi lokal afatshkurtër dhe bubullima të rralla, veçanërisht në pjesët jugore të vendit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 4 deri 13 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 21 deri 28 gradë Celsius.
Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri11 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 27 gradë Celsius.