Diell dhe erë e dobët gjatë ditës së sotme - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

16/09/2019 11:17

Diell dhe erë e dobët gjatë ditës së sotme

Ballina

Gazeta Express

16/09/2019 11:17

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët të ndryshueshme. Temperatura minimale do të ulet mes 6 dhe 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri 34 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell me erë kryesisht të dobët veriore. Temperatura prej 13 deri 33 gradë.

Deri të mërkurën do të mbizotëroj mot me diell dhe i ngrohtë. Temperaturat ditore do të jenë më të larta për këtë periudhë të vitit posaçërisht të martën. Ndryshim i gjendjes së motit me vranësira, reshje të shiut dhe ulje e temperaturës pritet të enjten.