Dështimi me negociatat, a do të dorëhiqet edhe Rama si Zaev?! Kryeministria njofton konferencë për shtyp - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

18/10/2019 14:25

Dështimi me negociatat, a do të dorëhiqet edhe Rama si Zaev?! Kryeministria njofton konferencë për shtyp

Ballina

Gazeta Express

18/10/2019 14:25

Agjencia Italiane e Lajmeve, ANSA njoftoi se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dha dorëheqjen pas dështimit me negociatat.

Ndërsa në Shqipëri zyra e shtypit e kryeministrit Edi Rama ka njoftuar një konferencë urgjente në orën 17:00.

Bashkë me Ramën në konferencën me gazetarët do të jetë dhe ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Njoftimi i kryeministrisë:

Ne oren 17.00 ne Kryeministri – konference per shtyp me gazetaret e Kryeministrit Rama dhe ministrit ne detyre per Europen dhe Punet e Jashtme, Cakaj.

Me kamerat dhe direktet tuaja.