Dërgesat e para me ndihma drejt Shqipërisë, nisen në orën 17:00 - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

26/11/2019 16:07

Dërgesat e para me ndihma drejt Shqipërisë, nisen në orën 17:00

Lajme

Gazeta Express

26/11/2019 16:07

Në orën 17:00 do të nisen nga Kosova për në Shqipëri ndihmat e para, shkruan Gazeta Express.

Këto ndihma janë mbledhur nga aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, derisa bëhet e ditur se do të vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim duke mbledhur ndihma.

Ekipet e VV-së janë shpërndarë në Prishtinë, Prizren dhe në Gjakovë.

Kjo është bërë e ditur përmes një shkrimi në Facebook, nga kjo parti.

Ata kanë siguruar ushqim, rroba, batanije e shtroje, shatorë, dyshekë, barna (paracetamol dhe vitamina). /GazetaExpress/