Deponuan në bankë 15 mijë euro të falsifikuara, arrestohen dy të rinj - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

15/05/2019 17:07

Deponuan në bankë 15 mijë euro të falsifikuara, arrestohen dy të rinj

Lajme

Gazeta Express

15/05/2019 17:07

Dy të rinj, kanë deponuar në dy banka, në Fushë Kosovë dhe Malishevë, mijëra euro që dyshohet se janë të falsifikuara. Pas intervistimit njëri është dërguar në mbajtje e tjetri është liruar.

Për këtë rast policia ka arrestuar: D. R.   viti i lindjes 1991 dhe   F. Z.  viti i lindjes 1996.                     

“Të arrestuarit dyshohet se në degën e bankës në Fushë Kosovë kanë deponuar 13 (trembëdhjetë) kartëmonedha nga 500 euro dhe në degën e bankës në Malishevë kanë deponuar 17 (shtatëmbëdhjetë) kartëmonedha nga 500 euro. Vlera e përgjithshme e parave që dyshohet të jenë të falsifikuara është 15.000 (pesëmbëdhjetë mijë)  euro.

Të dyshuarit, janë intervistuar nga hetuesit policorë në prani të avokatëve mbrojtës. Me vendim të prokurorit kompetent i dyshuari D.R. dërgohet në mbajtje për 48 orë, kurse e dyshuara F.Z. lirohet në procedurë të rregullt”, tha policia, transmeton Gazeta Express.