Deklarata befasuese e pornostares myslimane, tregon sa pak ka fituar nga filmat e saj - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

14/08/2019 11:16

Deklarata befasuese e pornostares myslimane, tregon sa pak ka fituar nga filmat e saj

Ballina

Gazeta Express

14/08/2019 11:16

Mia Khalifa është anguar për pagën e saj, duke thënë se i është bërë e padrejtë.

Mia Khalifa s’ka nevojë për prezantim, për fat të mirë dhe të keq.

26-vjeçarja punoi vetëm tre muaj si aktore pornografike dhe buja e atyre muajve ndihet ende sot, ku renditet si ndër performueset më të preferuara. Mia u bë veçanërisht e famshme pas një skene treshe, ku ajo performon me hixhab. Ishte e pa parë dhe e padëgjuar më parë dhe prandaj u bë nami.

Sidoqoftë, Mias nuk po i pëlqente më vëmendja që po merrte dhe u tërhoq nga industria në vitin 2015. Ekziston një nocion se pornografia është një karrierë shumë fitimprurëse, aq më tepër kur ke sukses të jashtëzakonshëm si Mia. Në rastin e saj, kjo s’është aspak e vërtetë.

“Njerëzit mendojnë se kam bërë miliona prej pornos. Absolutisht e pavërtetë. Fitova gjithsej 12 mijë dollarë nga tre muaj në industri dhe asnjë qindarkë më shumë. Ishte e vështirë dhe e frikshme të gjeje punë pas një të shkuare në porno,” shkruan ajo në Tëitter, ku promovon intervistën me Meghan Abbott.

Të hiqte dorë ishte e lehtë, por të mbijetoje jo. “Mërzitesha kaq shumë kur kompani të ndryshme nuk donin të punonin me mua prej të kaluarës sime. Mendoja se s’do të gjeja kurrë një burrë si i fejuari im,” tha ajo.